Kategoriler
Sepetiniz

Sıkça Sorulan Sorular

Saat 14.00 kadar verilen siparişler aynı gün kargoya teslim edilecektir, Pazar günü kargo firmaları çalışmadığı için Pazartesi günü gönderilecektir.

Havale/Eft ve Kredi Kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Havale/Eft bilgilerimizi buraya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Siparişleriniz yoğunluğa göre PTT Kargo yada Aras Kargo ile gönderilecektir.

Uygulama talimatlarına tam uyarak yaptığınızda, baskı yaptığınız ürünü ters çevirerek yıkadığınızda, ürünü kurutma makinesinde kurutmadığınızda 30 40 yıkama dayanabilmektedir.

  • Kıyafeti ütü tahtasına ser. Transfer baskı yukarı bakmalı ve kıyafet tümüyle düz olmalı. Ütü tahtan yoksa masa, tezgâh, çamaşır makinesi ya da kurutucu gibi sert bir yüzeyin üstüne havlu da serebilirsin.
  • Tişörtün içine bir havlu yerleştir. Tişörtün içine küçük bir havlu ya da bez koymak, diğer tarafının zarar görmesini önler. Eğer havlu çok yumuşak olduğu için çalışmanı zorlaştırıyorsa bir parça karton ya da çok ince sunta da kullanabilirsin.
  • Kıyafetin yıkama talimatlarına uy. Önerilenden daha fazla ısıya maruz bırakmak kumaşa zarar verebilir. Polyester gibi bazı malzemeler aşırı ısıtılırsa eriyebilir. Bu yöntem doğrudan ısı uygulamayı gerektirir ve kıyafete zarar verme riski, diğer yöntemlerinkine kıyasla daha fazladır.
  • Ütüyü ısıt. Ütü olabildiğince sıcak olmalı. Bu, kıyafetin etikendeki talimatlarda belirtilenden daha sıcak ütü kullanman gerektiği anlamına gelebilir. Giysiye zarar vermekten korkuyorsan başka bir yöntem deneyebilirsin. Isıyı orta dereceye ayarlaman ve transfer baskıyı sökecek ancak kıyafete zarar vermeyecek doğru sıcaklığı bulana kadar ütünün sıcaklığını yavaş yavaş artırman gerekebilir.
  • Vinil harflerin üstüne yağlı kâğıt ser. Eğer transfer baskının malzemesi vinilse harflerin üstünü yağlı kâğıtla örtüp doğrudan ütüle. Vinil baskı eriyip yağlı kâğıda yapışacak ve sen de kâğıdı çekerek harfleri kolayca çıkarabilieceksin. Bu yöntem yalnızca transfer baskı vinilden yapıldıysa işe yarar.
  • Ütüyü transfer baskının köşesine uygula. Ütünün ısısı transfer baskıyı eritmeli Bir köşeden başlayıp transfer baskının tamamını ütüle.Ütüyü hızlıca hareket ettirerek transfer baskıyı çıkar. Köşesi çıktıktan sonra ütüyü transfer baskıya doğru hızlıca hareket ettir. Sen ütüledikçe baskı dökülmeye ve muhtemelen erimeye devam etmeli.
  • Transfer baskı tümüyle çıkana kadar devam et. Ütüyü, transfer baskı tamamen çıkana kadar doğrudan sürmeye devam et. Eğer kıyafetin zarar görmeye başlarsa ısıyı biraz düşürebilirsin.
  • Yapıştırıcı kalıntısını çıkar. Transfer baskı çıktıktan sonra geriye biraz yapıştırıcı kaldığını fark edebilirsin. Bunu ispirtoyla ya da Akfix gibi bir etiket sökücüyle çıkarmayı deneyebilirsin. Herhangi bir kimyasalı kumaşa uygulamadan önce gözden uzak bir köşesinde test etmelisin.
  • Kıyafeti her zamanki gibi yıka. Transfer baskıyı ve yapıştırıcı kalıntısını çıkardıktan sonra kıyafeti normal biçimde yıka. Eğer yapıştırıcı artığını çıkarmak için herhangi bir kimyasal madde kullandıysan bunu mutlaka yapmalısın çünkü kimyasallar cildine zarar verebilir ya da onu tahriş edebilir.